Blog Image

Almas place in Cyberspace

Grattis i efterskott Alma…

Dagliga händelser Posted on Sun, October 10, 2021 14:07:15

…på Ingrid-dagen igår 9 oktober 🙂



Grattis Alma

Dagliga händelser Posted on Wed, September 08, 2021 16:25:35

på namnsdagen!



Alma och Elsa…

Dagliga händelser Posted on Sat, July 31, 2021 18:22:42
Alma
Elsa


Astrid Lindgrens värld 2021

På resande fot Posted on Sat, July 31, 2021 18:19:06
Glad med Pippi-pengar


Kalvö

Dagliga händelser Posted on Sat, July 31, 2021 17:41:39
Lite fiske på hemvägen



Zombie walk

Dagliga händelser Posted on Sat, July 31, 2021 17:38:45


Blandat skate

Dagliga händelser Posted on Fri, July 02, 2021 20:19:33
Lite bad på midsommar
Nya skydd


Mammas glajjor

Dagliga händelser Posted on Thu, June 24, 2021 15:47:35


Klättra

Dagliga händelser Posted on Mon, June 14, 2021 00:38:17



Cykling runt kvarteret

Dagliga händelser Posted on Thu, June 10, 2021 00:49:56
Först på Iseråsskolan


Alma cyklar

Dagliga händelser Posted on Sat, June 05, 2021 20:20:16

Inspirerad av storebror vill Alma också cykla

Lite sparkcykel hanns också med.


Kungsbackaskogen

Dagliga händelser Posted on Sun, May 30, 2021 14:20:16


Grattis på 4 årsdagen

Dagliga händelser Posted on Sun, May 16, 2021 10:18:05

Igår fyllde du fyra år och det firades med kalas först med kompisarna och senare med mormor och morfar.

Morgonen invigdes med fika på sängen
Brirsan spelade gitarr och vi andra sjöng
Sedan bjöds det på fika på Almas café
Festklädd!



Plums och Smarholmen

Dagliga händelser Posted on Sat, May 08, 2021 22:29:46
Pysselflaska från förskolan
Med Plums på Smarholmen



Smarholmen

Dagliga händelser Posted on Mon, March 15, 2021 00:42:25
Spännande saker i vattnet
Ser ni stenarna i luften?


Gunga och rutschkana

Dagliga händelser Posted on Mon, March 15, 2021 00:39:53
Kul med gunga
och rutschkana


Trötter

Dagliga händelser Posted on Mon, March 01, 2021 19:44:28


Sandsjöbacka

På resande fot Posted on Mon, March 01, 2021 19:34:34
Full fart i Sandsjöbacka Naturreservat
Långa spångar
Knasigt på MAX



Äntligen snö!

Dagliga händelser Posted on Wed, February 17, 2021 19:22:35


Blandade bilder december och januari

Dagliga händelser Posted on Sat, January 09, 2021 19:37:06
Inför Lucia. Kul i soffan med brorsan.
Skapandekrafter igång
Fin inför nyår
Kul på Kungsbackaskogens lekplats
Gungan hemma är bäst
Pulkabacken vid Tulebosjön


Bad

Dagliga händelser Posted on Wed, November 25, 2020 16:37:28


Sparkcykel

Dagliga händelser Posted on Mon, November 16, 2020 21:57:39
Full fart framåt


Blandat

Dagliga händelser Posted on Sat, October 24, 2020 21:16:53
SpindelAlma tittar på film
Mera gunga
uj, läskigt!


Regnet bara faller ned…

Dagliga händelser Posted on Sun, October 04, 2020 20:01:19

Man kan ha kul även om der regnar ?



Bullar och tiger

Dagliga händelser Posted on Sun, September 27, 2020 22:07:48

Mammas bullar, mums! ❤
Farlig tiger
Tiger spanar efter vilt
Tiger upptäcker annan jägare…för dagen bildjägare
Almas plats i “nya” rummet
Bilrace på Coop


Next »