Blog Image

Almas place in Cyberspace

Piano

Dagliga händelser Posted on Sun, February 16, 2020 21:15:34


Lekpark och grilla

Dagliga händelser Posted on Sun, February 16, 2020 21:09:34
Sällskapar pappa få han grillar

Lekplatsen inne i Kungsbacka är skoj



Mårtaskogen

Dagliga händelser Posted on Sat, January 25, 2020 17:02:25

Mysigt med grill i Mårtaskogen



Söndagsbad

Dagliga händelser Posted on Sun, January 12, 2020 19:08:09


Äventyr med morfar

På resande fot Posted on Sun, January 12, 2020 14:20:38

Ute på äventyr med morfar i Gottskär 😀



Dino

Dagliga händelser Posted on Fri, January 03, 2020 12:28:26

Dinosaurien på väg ut ur sitt skal



Gunga

Dagliga händelser Posted on Thu, January 02, 2020 23:23:54

Är roligt!



[Luleå] mera snö

På resande fot Posted on Thu, December 26, 2019 21:18:45

Kul att åka spark

Tryggt i mammas knä


Jul i Luleå 2019

På resande fot Posted on Wed, December 25, 2019 00:00:34

Julkul hos kusinerna i Södra Sunderbyn/Luleå. Äntligen en vit jul, så man kan ha lite skoj i snön…

Resa upp och det regnar, vad gör man då…fikar i bagaget 🙂
SNÖ!

Fort fort….
Kolla snöbollen (och min mössa..)
Rulla i snön är skoj!
Snöbus
Farfar var på plats…
…och vi hade skoj! 🙂
Tomten kom med klappar också.
Julklappsöppning
En julröd klänning hade jag på mig
Bus i stugan med mamma


Blandade bilder i november/december

Dagliga händelser Posted on Wed, December 18, 2019 20:35:20
Fina tröjan från mormor

Glutta film är alltid kul!
Myspys i soffan med brorsan och Nalle
Tiger!
Alma the punkrocker!



Bus i soffan

Uncategorised Posted on Fri, November 22, 2019 20:49:23

Bus i soffan med brorsan..



Cykel mm

Uncategorised Posted on Sun, October 20, 2019 19:14:28
För nån dag sedan springcykeln
Idag riktig cykel!
Full fart i gungan
Pommes med ketchup är gott


Blandade bilder september/oktober

Dagliga händelser Posted on Mon, October 07, 2019 20:04:40
På Universeum med brorsan
Myspys på altanen
Ute i det härliga höstvädret
Alma gungar
Pirrigt i stora gungan
Pippilottor


Alma och hängbjörken

Dagliga händelser Posted on Mon, September 30, 2019 20:18:13

(bilden tagen 2019-09-06)



Tittut!

Dagliga händelser Posted on Sat, September 28, 2019 19:40:41


Morfar fotograf

Dagliga händelser Posted on Thu, September 26, 2019 18:54:46


Badbrillor

Dagliga händelser Posted on Wed, September 25, 2019 15:45:00

Almas nya badbrillor



Grattis på namnsdagen älskade Alma! ❤

Dagliga händelser Posted on Sun, September 08, 2019 16:18:41


Barnkalaset i Badhusparken

Dagliga händelser Posted on Sat, August 31, 2019 12:16:56

Glass är spännande och gott



Smarholmen

På resande fot Posted on Sun, August 25, 2019 17:58:47

Skoj med bad @Smarholmen smiley



Lördag

Dagliga händelser Posted on Sat, August 24, 2019 20:47:59

Lek och bus på förskolan under helgen



Videos från sommaren 2019

Dagliga händelser Posted on Tue, August 20, 2019 14:48:27

Studsmatta hemma

Rutschkana

Gunga

Gunga igen



Myspys

Dagliga händelser Posted on Sat, August 17, 2019 18:04:46

Med brorsan smiley



Cykeltur till Smarholmen

På resande fot Posted on Fri, July 26, 2019 15:25:05



Finnasand

Dagliga händelser Posted on Sun, July 21, 2019 15:01:35

18/7 fint väder

21/7 Fika efter badet.



Next »